Medžiagiškumas
-
Eko oda
Pastaraisiais metais pasaulyje atsirado daug sintetinių medžiagų. Pagrindinis jų tikslas yra pakeisti natūralią odą. Eco oda yra nauja aukštųjų technologijų medžiaga. Jos kūrėjai bandė atkartoti ir pagal kai kuriuos parametrus net ir pranokti natūralią odą. Tokios medžiagos gamybos eksperimentai prasidėjo 1963 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mokslininkai gana ilgą laiką bandė išrasti puikios kokybės natūralios odos analogą . Jų bandymai baigėsi sėkme. Naujoji medžiaga, kuri pagal kokybę ir išvaizdą visiškai atitiko natūralią odą, gavo eco odos pavadinimą. Naujos medžiagos atradimas padėjo išsaugoti daugybę gyvūnų gyvybių.Žodžio dalis "eco" reiškia, kad gamyboje nebuvo naudojami pramoniniai plastifikatoriai, kurie kenkia sveikatai ir aplinkai. 3/4 medžiagos sudaryta iš natūralios medvilnės arba suspaustų natūralios odos drožlių. Likusieji 25% yra polipropilenas, saugi medžiaga, kuri daro eco oda atsparia vandeniui. Polipropilenas aktyviai naudojamas vandens vamzdžių ir indų gamybai, iš jo gaminami dantų implantai. Jis visiškai saugus sveikatai, priešingai negu PVC, kuris naudojamas dirbtinės odos gamybai. Polipropilenas atlaiko temperatūrą nuo -35 iki +100 laipsnių, todėl eco odą gali būti naudojama griežčiausiomis sąlygomis. Bent jau taip reklamuoja eco odos gamintojai.Eco oda nealergizuoja, praleidžia orą į vidų, atstumia vandens garus ir sėkmingai užlaiko vandenį. Oro cirkuliacija per eco odos paviršių yra net geresnė nei natūralios odos atveju. Turi didesnį atsparumą nusidėvėjimui negu natūrali oda, stipri ir nejautri tiesioginiams saulės spinduliams. Eco oda elastinga, ją malonu liesti, minkšta, bekvapė ir, skirtingai nuo natūralios odos, per daugelį metų nesutrūkinėja. Todėl iš šios medžiagos pagamintos rankinės ir aksesuarai tapo tokie populiarūs. Iš visų dirbtinai sukurtų medžiagų eco oda turi mažiausią procentą sintetinių medžiagų.
Tai, palyginti, ilgaamžė , lengvai valoma, minkšta ir elastinga medžiaga, gana atspari trinčiai, plėšimui, dėmėms bei įbrėžimams. Eco oda imituoja natūralios odos struktūrą. Valoma drėgnu skudurėliu, taip pat galima naudoti specialias valymo priemones, kremus odai, rudenį-žiemą naudoti impregnantus. Eco-oda yra pagaminta remiantis visais aplinkosaugos reikalavimais, nenaudojant sunkiųjų metalų ir kenksmingų medžiagų.Kad nepakistų forma, nenešiojamą rankinę geriausiai laikyti spintoje, medžiaginiame ar popieriniame maišelyje ir pripildytą.Natūrali oda
Kadangi oda yra natūrali, ant jos gali būti įvairios žymės. Oda atspindi natūralias gyvūno savybes, todėl nelygumai, odos tekstūros atspalvio nevienodumai, tam tikros žymės nėra laikomi trūkumais. Lankstomose vietose laikui bėgant oda pasiraukšlėja, šiek tiek paminkštėja.
Prieš naudojimą rekomenduojame gautą gaminį impregnuoti lygiai odai skirtu arba universaliu impregnantu, kad oda neteptų ir būtu ilgaamžiškesnė. Nelaikykite rankinės intensyviuose saulės spinduliuose, kaitroje ir drėgmėje ilgą laiką. Nenešiojamą rankinę geriausiai laikyti spintoje, medžiaginiame ar popieriniame maišelyje ir pripildytą, kad nepakistų forma. Natūralios odos nerekomenduojama ilgesnį laiką laikyti plastikiniuose maišeliuose ir drėgnose patalpose. Iš natūralios odos neįmanoma išvalyti rašiklio žymių, dažančios džinsinės medžiagos, todėl būkite itin atidūs. Nenaudokite agresyvių – rūgštinių, didelį chloro kiekį ir pan. turinčių priemonių, valymo priemonių, kurių sudėtyje yra stiprių chemikalų arba naftos produktų turinčių skiediklių. Mes patariame rankinę valyti tik tam skirtomis priemonėmis arba ūkiniu muilu bei vandeniu.
Polikarbonatas
Polikarbonatas – tai sintetinis polimeras, dinaminėms apkrovoms ir cheminiams reagentams atsparus plastikas. Šiuo metu dauguma lagaminų gaminama iš polikarbonato. Didžiausi tokių lagaminų privalumai – tai ypatingai aukštas smūginis atsparumas ir elastingumas. Šių savybių dėka (esant net ir didelėms apkrovoms) ne tik apsaugomas bagažo turinys, bet ir patys lagaminai po deformavimų grįžta į pirminę savo išvaizdą.
Norėdami išvalyti tokio tipo lagaminus, minkštą šluostę arba kempinę suvilgykite šiltame vandenyje su lašeliu muilo arba ploviklio ir nuvalykite. Po to kruopščiai nuplaukite lagaminą švariu vandeniu ir leiskite išdžiūti – taip išvengsite ruožų. Nenaudojamą lagaminą geriausia laikyti sausoje vietoje. Daugelis naujų, pažangių medžiagų yra atsparesnės įbrėžimams, nei jų pirmtakai, tačiau papildoma bagažo uždangalo apsauga sustiprina įbrėžimų atsiradimo tikimybę.
Poliesteris
Poliesteris – tai cheminis sintetinis pluoštas, gaminamas iš naftos. Jis yra labai patvarus, beveik nesiglamžo, gerai išlaiko formą, yra tvirtas, nesugeria drėgmės, todėl greitai džiūsta. O taip pat neblunka nuo saulės. Tekstilėje dažniausiai maišomas su vilna, medvilne, linu.
Gaminius, pagamintus iš poliesterio valykite naudodami minkštą šepetėlį ir švelnų arba natūralų praskiestą vandeniu muilą. Nuskalavę galite džiovinti plaukų džiovintuvu, nustatę žemos temperatūros režimą – tai pagreitins džiūvimo procesą. Taip pat šiuos gaminius galima atsargiai skalbti, tačiau skalbiant negalima naudoti baliklių.Veliūras
Veliūras - tai audinys su trumpais, tankiais minkštais pūkeliais gerojoje pusėje, arba į aksomą panašus vilnonis audinys. Veliūru vadinama ir veršio, avies, kiaulės ar ožkos oda į aksomą panašiu paviršiumi. Veliūro gaminiai švelnūs ir minkšti, malonūs liesti, labai komfortiški ir atrodo prabangiai. Tai puošnus, kokybiškas ir patvarus audinys.
Nors veliūras atsparus nusidėvėjimui, bet vis dėl to, veliūro pūkeliai laikui bėgant nusitrina, todėl šiam audiniui reikia rūpestingos priežiūros. Veliūro negalima valyti jokiais valikliais, kurių sudėtyje yra chloro. Dėmės nuo jo valomos minkštu muilu bei nedideliu kiekiu vandens, kurio temperatūra neturėtų būtiaukštesnė nei 40 °C. Švelniai kempinėle išvalykite dėmę. Jokiais būdais nesugalvokite dėmės grandyti ar stipriai trinti. Šlapias dėmės nesunkiai pašalinsite, jei jas nedelsiant išvalysite drėgmę sugeriančiais popieriniais rankšluosčiais.Nailonas
Nailonas - prekybinis poliamidinio pluošto pavadinimas. Tai sintetinis pluoštas, gaminamas iš poliamidų. Kai kuriomis savybėmis panašus į natūralų šilką ir vilną. Tai tamprus, stiprus, labai atsparus dilimui audinys. Jis praktiškai visiškai nesiglamžo. Vienintelis ir pagrindinis nailono trūkumas – jis neatsparus ugniai. Dažnai naudojamas krepšių ir kuprinių gamybai.
Gaminius, pagamintus iš nailono valykite naudodami minkštą šepetėlį ir švelnų arba natūralų praskiestą vandeniu muilą. Nuskalavę galite džiovinti plaukų džiovintuvu, nustatę žemos temperatūros režimą – tai pagreitins džiūvimo procesą. Taip pat šiuos gaminius galima atsargiai skalbti, tačiau skalbiant negalima naudoti baliklių.